Ogród z altaną to przestrzeń, która zapewnia ustronne i przyjemne miejsce do odpoczynku, a jednocześnie stanowi ozdobę ogrodu. Altana może być ozdobiona roślinami pnącymi, a także wyposażona w meble i dodatki, które pozwolą na komfortowe spędzanie czasu na zewnątrz.
Ogród z altaną – relaks i wypoczynekAranżacja ogrodu z altaną urozmaica go i pozwala stworzyć idealne miejsce do wypoczynku i relaksu. Można tu odprężyć się przy grillu, zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub znajomych czy poczytać książkę. Altana w ogrodzie chroni przed silnym słońcem lub deszczem, a także będzie pełnić rolę ozdoby przestrzeni.W zależności od życzenia możemy zaprojektować i zbudować altanę do każdego ogrodu – w ulubionym stylu oraz z wybranych materiałów. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na harmonię stylu z ogólnym wyglądem i architekturą domu. Altana w ogrodzie może być klasyczna, rustykalna, nowoczesna, minimalistyczna… Możliwości są nieograniczone.
Natomiast otoczenie altany może być zazielenione roślinami zimozielonymi, krzewami i pnączami, aby stworzyć przytulne otoczenie. Rośliny wspinające, takie jak winobluszcz czy powojniki, dodadzą uroku i otulą altanę zielenią.
Altanki ogrodowe – idealnie zaprojektowana przestrzeń
Zaprojektowanie urokliwego ogrodu z altaną wymaga kilku kluczowych kroków. Lokalizacja altany powinna być starannie wybrana, zapewniając równowagę między słońcem a cieniem. Natomiast meble ogrodowe, takie jak stół i krzesła, powinny być wygodne i dostosowane do dostępnej przestrzeni. Dzięki temu stworzymy idealne miejsce do relaksu, czytania czy spożywania posiłków na świeżym powietrzu.Na co jeszcze zwrócić uwagę planując altanę w ogrodzie? Ważną kwestią, o której nie należy zapominać, jest oświetlenie ogrodowe. Lampa wisząca, latarnie ogrodowe czy lampki na pniach drzew, umożliwią korzystanie z altanki także wieczorami. Jednak oświetlenie altany w ogrodzie pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również tworzy cudowny, przytulny klimat. Dodatkowo powieszenie zasłon materiałowych czy bambusowych zapewni prywatność, a w dzień ochroni przed nadmiernym światłem czy wiatrem.
Ogród z altanką - aranżacja
Na etapie projektowania ogrodu warto uwzględnić zarówno altanę, jak i wybrać rodzaj nawierzchni ogrodowej. Wszystkie elementy – jak ścieżki czy place – powinny idealnie wpisywać się w krajobraz ogrodu. Ułożenie nawierzchni również wpływa na estetykę realizacji. Na ścieżkę prowadzącą do altany można zastosować m.in. kostkę kamienną lub bruk klinkierowy.W zależności czy jest to klasyczna, rustykalna czy nowoczesna altana przy domu, można wybrać inny materiał nawierzchni. Bardzo ciekawą koncepcją są altanki w ogrodzie wielopoziomowym. Wówczas stworzymy estetyczny krajobraz, który nie tylko spełnia praktyczne potrzeby, ale również zachwyca swoim urokiem. Można w bardzo funkcjonalny sposób wykorzystać różnice w poziomach terenu do stworzenia tarasów ogrodowych i stopni, które prowadzą do altany. To nie tylko tworzy atrakcyjne i zróżnicowane wzornictwo, ale również ułatwia dostęp do miejsca relaksu.
Menu
- Wszystkie realizacje
- Nowoczesny ogród
- Nasadzenia miejskie
- Ogród z basenem
- Ogród tradycyjny
- Ogród w stylu francuskim
- Ogród klasyczny
- Ogród zimozielony
- Ogród z altaną
- Ogród wiejski
- Ogrody w zabudowie szeregowej
- Ogród modernistyczny
- Tarasy ogrodowe
- Ogród formowany
- Ogród z paleniskiem
- Ogród z oczkiem wodnym
- Ogród minimalistyczny
- Ogród z gołębnikiem
- Ogród przy rezydencji
- Ogród z sadem
- Ogród żwirowy
- Ogród z rododendronami
- Ogród wielopoziomowy
- Ogród skalny
- Ogród leśny
- Mały ogród
- Ogród przydomowy